• Na celý den se stanete závodním jezdcem sportovního BMW M3, jako spolujezdec se vedle Vás usadí profesionální trenér, který se Vám bude celý den plně věnovat. Zpočátku se můžete důkladně seznámit s tratí. Za asistence trenéra se naučíte najít ideální stopu, projíždět zatáčky neuvěřitelnou rychlostí, využít všechny vlastnosti vozu a kolo od kola se zlepšovat!

  • Driftování je čím dál tím oblíbenější a rozšířenější způsob závodního ježdění. Principem je vyvolat smyk, udržet ho po celou zatáčku a pokud možno plynule přejít do smyku dalšího. Máme pro Vás připravené 2 dny na rakouském polygonu Wachauring, což je moderní, plně vybavený okruh určený právě pro driftování.

  • 30 koní, maximální rychlost 140 km/h, zrychlení jako formule – to jsou naše závodní motokáry Rotax Max 125, se kterými zažijete koncentrovaný adrenalin při celodenním ježdění. Každý okruhový závodník, včetně pilotů F1 začínal na motokárách!

  • Driftování na sněhu a ledu na speciálním polygonu, vše zasazeno do pohádkového prostředí rakouských Alp, tak to je SNOWMANIA! Zažijete dva fantastické dny plné driftů ve speciální snowaréně v rakouském Göstlingu za volantem některého z našich sportovních BMW M3 E46 o výkonu 343 koní.

  • Náš závodní team se účastní závodních sérií po celé Evropě. Připojte se k týmu fanoušků a zažijte profesionální motosport na té nejvyšší úrovni.

Zpět na úvodní stranu » Archiv / Detail akce: Go Karts Mania se představila v Sosnové
« zpět na Archiv

Go Karts Mania se představila v Sosnové

27. 07. 2016 | Sosnová / CZ

Poslední červencovou středu zamířil závodní tým Action Racing Mania na okruh do severočeské Sosnové, aby na tamním okruhu připravil v této sezóně premiérovou klientskou akci s názvem Go Karts Mania. „Tuto sezónu se soustředíme hlavně na závody, jezdíme v plném nasazení tři závodní série, takový program se nedá dost dobře kombinovat s klientskými akcemi. Teď v červenci ale byla v kalendáři trochu pauza, tak jsem rád, že máme příležitost otestovat schopnosti perfektně uspořádat eventový den,“ vysvětluje šéf týmu Martin Jansa.

Na okruhu v Sosnové, respektive tamní motokárové trati, uspořádal Action Racing Team pro dvacítku pozvaných hostů den, na který bude většina účastníků ještě dlouho vzpomínat. Po snídani a vyzvednutí závodního motokárového vybavení byl pro hosty připraven krátký briefing pod vedením šéftrenéra Tomáše Mičánka, při kterém Tomáš prozradil mnoho triků a tipů, jak efektivně ovládat závodní motokáru. Po této krátké teoretické přípravě čekal na hosty trénink ideální stopy a volné tréninky, během nichž byl trenér vždy po ruce pro případnou radu. „To, že akci bereme takto důkladně, hodnotím hodně pozitivně. Tím, že hostům radím, jak zajíždět co nejrychlejší kola a jsem na trati jako případný pacemaker, to je posouvá hodně dopředu a tak i lidé, kteří neměli s kartingem dosud žádné zkušenosti už dokážou jezdit stabilně solidní časy,“ představil svoji roli na Go Karts Manii šéftrenér Tomáš Mičánek.

Po bohatém obědě od týmového šéfkuchaře byly pro hosty připraveny ostré jízdy. Nejprve kvalifikace, na základě které bylo určeno pořadí startu hlavních závodů jednotlivých skupin – ten ve skupině A vyhrál Petr Krch, ve skupině B zvítězil Milo Slavíček, skupině C potom dominoval Martin Doleček. Z každé skupiny potom postoupili dva nejlepší závodníci do Grandfinále, které mělo být velkým vyvrcholením celého dne a které mělo určit nejlepšího jezdce celého dne. Bohužel však počasí bylo proti, došlo na slova meteorologů a i na sever Čech dorazily silné bouřky. A to tak silné, že z Grandfinále mohla být odjeta pouze tři kola, poté museli traťové komisařky vyvěsit nad okruhem červenou vlajku a nasměrovat závodníky zpátky do boxů.

Ředitel závodu poté rozhodl, že celkové pořadí dne se určí na základě hlavních závodů jednotlivých skupin a v nich nejlepšího dosaženého času na kolo. V redukovaném pořadí se tak z prvního místa radoval pan Martin Doleček, druhý skončil Milo Slavíček, bronz potom bral Petr Krch.

„Byl to moc příjemný den, bylo vidět, jak si to hosté užívají. Zároveň jejich nasazení bylo příkladné a troufnu si tvrdit, že mnoho z nich udělalo obrovský pokrok ve výkonu. Ne nadarmo se říká, že v motorsportu vše začíná u motokár,“ pochválil na závěr své svěřence Tomáš Mičánek.

1/10

 

FOTOGALERIE: Go Karts Mania se představila v Sosnové

nejnovější fotogalerie
26. 12. 2016  |  Praha

Kalendář Action Racing Mania 2017

18. 11. 2015  |  Praha

Kalendář Action Racing Mania 2016

13. 10. 2015  |  Wachauring / AT

Driftmania říjen 2015

20. 02. 2015  |  Göstling - AT

Snowmania 2015/4

19. 02. 2015  |  Göstling - AT

Snowmania 2015/3

17. 02. 2015  |  Göstling - AT

Snowmania 2015/2

15. 02. 2015  |  Göstling - AT

Snowmania 2015/1

26. 11. 2014  |  Wachauring AT

Driftmania listopad 3 - 2014