• Na celý den se stanete závodním jezdcem sportovního BMW M3, jako spolujezdec se vedle Vás usadí profesionální trenér, který se Vám bude celý den plně věnovat. Zpočátku se můžete důkladně seznámit s tratí. Za asistence trenéra se naučíte najít ideální stopu, projíždět zatáčky neuvěřitelnou rychlostí, využít všechny vlastnosti vozu a kolo od kola se zlepšovat!

  • Driftování je čím dál tím oblíbenější a rozšířenější způsob závodního ježdění. Principem je vyvolat smyk, udržet ho po celou zatáčku a pokud možno plynule přejít do smyku dalšího. Máme pro Vás připravené 2 dny na rakouském polygonu Wachauring, což je moderní, plně vybavený okruh určený právě pro driftování.

  • 30 koní, maximální rychlost 140 km/h, zrychlení jako formule – to jsou naše závodní motokáry Rotax Max 125, se kterými zažijete koncentrovaný adrenalin při celodenním ježdění. Každý okruhový závodník, včetně pilotů F1 začínal na motokárách!

  • Driftování na sněhu a ledu na speciálním polygonu, vše zasazeno do pohádkového prostředí rakouských Alp, tak to je SNOWMANIA! Zažijete dva fantastické dny plné driftů ve speciální snowaréně v rakouském Göstlingu za volantem některého z našich sportovních BMW M3 E46 o výkonu 343 koní.

  • Náš závodní team se účastní závodních sérií po celé Evropě. Připojte se k týmu fanoušků a zažijte profesionální motosport na té nejvyšší úrovni.

Zpět na úvodní stranu » Archiv / Detail akce: Horký adrenalin na sněhu a ledu
« zpět na Archiv

Horký adrenalin na sněhu a ledu

10. 01. 2012 - 31. 01. 2012 | Lungau / Rakousko

Skvělé zážitky a nové zkušenosti za volantem, ale i úžasná atmosféra a zábava mimo něj. To je jednoduché shrnutí více než tři týdny trvající Snowmanie 2012 v rakouském Lungau, kterou připravila společnost Action Racing Mania.

Zima, sníh a led možná občas způsobí menší komplikace v běžném životě, ale na druhou stranu také poskytnou základ adrenalinovým zážitkům. Stačí opustit ulice velkoměsta a vydat se do malebného prostředí Lungau, kde od 10. ledna až do posledního dne měsíce proběhla desítka dvoudenních akcí Snowmania. Pestrý program si vyzkoušela neméně pestrá směs řidičů, mezi kterými nechyběly významné osobnosti, špičkoví manažeři, politici i sportovci.

  

Na všechny čekalo pohádkové horské prostředí, hlavní zázemí poskytnul luxusní čtyřhvězdičkový hotel Lärchenhof, jeho wellness centrum nabídlo nejen relaxaci, ale také rozmrznutí a vyhřátí po řádění za volantem na blízké dráze. Matka příroda byla s počasím a sněhovou nadílkou hodně štědrá, bílá pokrývka se počítala na metry a některé dny opravdu mrzlo až praštělo a zahřát nepomáhaly ani sluneční paprsky, jindy zase vzduchem poletovaly sněhové vločky velikosti oříšků. Řada účastníků Snowmanie toho také náležitě využila a po adrenalinu v autech, na motokárách a čtyřkolkách si dopřála i adrenalin na lyžích.

Úžasné prostředí určitě napomohlo bezvadné atmosféře, kterou podporoval skvělý tým lidí starající se o všechny klienty. Ten měl navíc letos novou posilu – kuchaře. Jeho umění v přípravě pokrmů pro hladové strávníky bylo při akčním programu vítané a všemi účastníky hodně ceněné. To platí i pro ochotné a zkušené instruktory a vždy usměvavé sličné hostesky.

  

Ale už dost povídání o zázemí, tím hlavním důvodem několikasetkilometrové cesty totiž bylo ježdění a to také dvoudennímu programu dominovalo ve všech formách. Hned první večer po příjezdu proběhnul nezbytný briefing a teorie jízdy, Snowmania totiž má lidi bavit a instruktáž předejde zbytečným problémům či úrazům. Hosté se už přitom mohli poznávat při večeři v typicky místním stylu podávané formou rakletu, kdy si každý dělá maso na plotýnce přímo na stole.

Hned ráno pak následoval přesun na dráhu Snowarény, která byla na šest hodin centrem dění. Sníh a led poskytly neopakovatelnou příležitost poznat rozdílné chování vozů, k dispozici totiž byly všechny verze pohonu kol, na jaké si vzpomenete. BMW M3 E46 se zadním náhonem, čtyřkolky Mitsubishi Evo VIII, IX a X, a Citroeny DS3 s předním náhonem. Nešlo ale jen o zábavu, ale také o zvládnutí techniky jízdy a tím i větší bezpečnost. Na veškeré dění dohlížel tým instruktorů složený ze zkušených závodních jezdců, ve kterém byli Adam Lacko, Jirka a Tomáš Mičánkovi, Jaroslav Novák, Tomáš Arazim, Patrick Winter, Achim Mörtl, Erwin Machtlinger a Wolfgang Stummer. Ti nejenom trpělivě vysvětlovali a ze sedačky spolujezdce radili, ale také předváděli své umění a hranici možností za volantem „bavoráků a myšáků“ při taxi jízdách. Klienti si tak mohli vychutnat a okusit jízdu na hraně a pocit, když auto jede dveřmi napřed, ale řidič ho přitom při divokém tanci má stále pod kontrolou.

  

Zpestřením obou dnů na dráze byly i jízdy na motokárách Rotax Max a čtyřkolkách Yamaha, od kterých neodradily ani mrazivé podmínky, zkrátka adrenalin dokázal divy, byť se pak hledala každá příležitost k zahřátí. Z jiného soudku pak bylo řízení vysílačkou řízených RC modýlků. O tom, že malé vozítka dokážou být ďábelsky rychlá, nebylo třeba dlouho přesvědčovat, stejně jako o tom, že jejich ovládání není úplná hračka. Mistři oboru Zdeněk Holacký a Štěpán Klohna předváděli s dálkovým ovládáním malé zázraky, zároveň ochotně předávali tipy hostům.

První den na dráze byl pro všechny vždy náročný, to ale nikoho neodradilo od účasti na večerní afterparty v rotundě Schlössel, kde se dobrá zábava rozdávala na všechny strany. Úsměvy šly na chvíli stranou až na závěr druhého dne na dráze, když se začalo soutěžit. Kamarádi nekamarádi, vyhrát chtěl každý, ať už šlo o jízdu načas v „dé-es-trojkách“ nebo závody na motokárách. Trojice nejlepších v každé disciplíně si pak mohla vychutnat stupně vítězů i se šampaňským, ale ani ostatní nemuseli smutnit, čekaly na ně diplomy. Spokojené úsměvy a poděkování bylo nejlepší odměnou pro kmitající tým organizátorů, stejně jako příslib účasti v dalším roce.

1/60

 

nejnovější fotogalerie
26. 12. 2016  |  Praha

Kalendář Action Racing Mania 2017

27. 07. 2016  |  Sosnová / CZ

Go Karts Mania se představila v Sosnové

18. 11. 2015  |  Praha

Kalendář Action Racing Mania 2016

13. 10. 2015  |  Wachauring / AT

Driftmania říjen 2015

20. 02. 2015  |  Göstling - AT

Snowmania 2015/4

19. 02. 2015  |  Göstling - AT

Snowmania 2015/3

17. 02. 2015  |  Göstling - AT

Snowmania 2015/2

15. 02. 2015  |  Göstling - AT

Snowmania 2015/1